مدیریت دیجیتال مدرسه، با زبان قدرتمند PHP و دیتابیس MariaDB

سامانه کارنامه ماهانه آنلاین

به‌کارگیری زبان قدرتمند PHP و دیتابیس MariaDB در جهت:
  • محیط کاربری سرپرست، معاونین و مشاورین، دبیران، دانش‌آموزان و اولیا
  • بهره گیری از تجربیات معاونین اجرایی، آموزشی،فنآوری،فنی‌هنرستان‌ها
  • حداکثر بهره برداری از روش های ورود اطلاعات عناصر آموزشی
  • کلاسبندی سریع و منحصر به فرد
  • چاپ انواع لیست‌ها
  • درج موارد انضباطی و غیبت‌ها
  • نگهداری اطلاعات شناخت خانواده، و شهریه
  • متدهای مختلف ورود نمره
  • چاپ کارنامه های سفارشی، با امکان طراحی توسط کاربران سامانه
  • گزارش‌های آماری، و صدور گراف ها و چارت های انیمیت و متنوع

می‌توانید با بارگذاری کارنامه‌های html به بهترین نحو کارنامه‌هایی را تولید کنید که لوگوی اختصاصی آموزشگاه شما را داشته باشد و محل قرارگیری لوگوی آموزشگاه خود را در کارنامه، مدیریت کنید.

می توانید از طریق ثبت موارد انضباطی دانش‌آموزان از قبیل غیبت، تاخیر، فراخوانی اولیاء و ... در ایجاد نظم در آموزشگاه از طریق اطلاع‌رسانی به اولیاء، و کمک گرفتن از تمامی کسانی که در آموزش دانش‌آموزان موثر هستند، نظم بهتری در آموزشگاه خود ایجاد کنید.

به خصوص برای مدارس نمره ای می توانید گزارش‌ها و نمودارهای مختلفی تولید کنید، این گزارش‌ها و نمودارها عبارتند از: درصدقبولی، میانگین نمره، فرآوانی نمرات، رتبه معدل دانش‌آموزان، رتیه نمره دانش آموران به تفکیک درس، رشته،پایه، کلاس، و دبیران و ...

مدل‌های نمره‌ای و توصیفی

امکان بهره برداری از سامانه برای مدارس نمره‌ای و توصیفی

امروزه با توجه به کرونا، برقراری ارتباط مستقیم برای دانش‌آموزان و دبیران سخت شده است، چه رسد به ارتباط معلمین و معاونین با اولیاء دانش‌آموزان، با استفاده از سامانه کارنامه ماهانه آنلاین SCOL.iR در دبستان‌ها و مدارس متوسطه دوره اول، و دوم، مدارس‌فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش، دبیران و معلمان می توانند به راحتی راه ارتباطی خود را با اولیاء دانش آموزان بازیابند؛ توجه به عناصر موثر در آموزش دانش‌آموزان از قبیل معاون، دبیر، و اولیاء در این سامانه و ایجاد پل‌های ارتباطی بین این عناصر مهم در دستور کار قرار گرفته و به بهترین نحو این امکان را فراهم می کند.

استفاده همزمان کاربران در محیط کاربری اختصاصی

در دبستان‌های توصیفی
کاربران با گذرواژه اختصاصی به سامانه وارد می‌شوند

اولیاء دانش‌آموز


ورود به بخش دمو
با نام کاربری: student
و گذرواژۀ: 123456

دبیر


ورود به بخش دمو
با نام کاربری: teacher
و گذرواژۀ: 123456

معاون


ورود به بخش دمو
با نام کاربری: assistant
و گذرواژۀ: 123456

مدیر سامانه


ورود به بخش دمو
با نام کاربری: admin
و گذرواژۀ: 123456

استفاده همزمان کاربران در محیط کاربری اختصاصی

در آموزشگاه‌های دوره متوسطه
کاربران با گذرواژه اختصاصی به سامانه وارد می‌شوند

اولیاء دانش‌آموز


ورود به بخش دمو
با نام کاربری: student
و گذرواژۀ: 123456

دبیر


ورود به بخش دمو
با نام کاربری: teacher
و گذرواژۀ: 123456

معاون


ورود به بخش دمو
با نام کاربری: assistant
و گذرواژۀ: 123456

مدیر سامانه


ورود به بخش دمو
با نام کاربری: admin
و گذرواژۀ: 123456

امکانات رشد یافته سامانه بر اساس بکارگیری از زبان برنامه نویسی به روز و قدرتمند PHP

سامانه کارنامه ماهانه آنلاین SCOL.iR مثالی بی بدیل از بکارگیری موفق فنآوری روز دنیا در امور روزمره، بخصوص برقراری ارتباط بین اکثر مردم است که در قالب دانش‌آموز و دبیر و اولیاء دانش‌آموزان با یکدیگر هر روز و در طول شبانه روز در ارتباط هستند.

از مهمترین امکانات و شرایطی که با استفاده از سامانه آنلاین کارنامه ماهانه به آن دست خواهید یافت، مطالعه کنید:


یکی از بخش های مهم نرم افزارهای اداری آموزشی ارائه نتایج آموزشی، در قالب گزارش و نمودارها است ، گزارش و نمودارهای درصدقبولی، میانگین نمرات، فرآوانی نمرات، برترین نمرات، رتبه بندی نمرات، رتبه بندی معدل دانش آموزان  و ... که در این سامانه که برنامه نویس تجربه بسیاری زیادی در این بخش داشته است کاملترین این نوع گزارش ها را دریافت  می کنید. گزارش ها  و نمودارها می توانند به تفکیک رشته، پایه، درس ،کلاس و دبیر و حتی بدون گروهبندی تولید و مورد استفاده واقع شوند.


امکان استفاده مدیرسامانه، معاونین، دبیران، و دانش‌آموزان و اولیاء دانش‌آموزان از هر مکان و در هر زمانی، با داشتن نام کاربری و گذرواژۀ ورود به سامانه فراهم است، به این ترتیب، دبیران و معلمین می توانند حتی از منزل یا سفر و ... به سامانه متصل شوند، و همچنین این وضعیت برای دانش‌آموزان و اولیاء ایشان نیز وجود دارد، این امر باعث می شود که حتی برای اطلاع رسانی به اولیاء در خصوص برگزاری کلاس‌های آنلاین نیز سامانه کارائی داشته باشد، مثلا اطلاع رسانی در مورد حضور به موقع یا تاخیر ورود به کلاس و نمره ارزشیابی ماهانه دانش‌آموزان حتی اگر آموزشگاه در حالت مجازی برگزار شود نیز از طریق سامانه میسر خواهد شد.

به خصوص در ابتدای دورۀ آموزشی اهمیت صدور بلادرنگ لیست‌ها معلوم می‌شود، و در پایان دورۀ آموزشی نیز صدور کارنامه‌ها. یکی از موفق‌ترین بخش‌های این سامانه سرعت کلاسبندی آن است، این امکان موجب شده است چاپ لیست‌ها خیلی سریع لیست‌های مورد نیاز معاونین و دبیران را صادر کند، در بخش صدور کارنامه‌ها و ثبت موارد انضباطی(سامان و باره‌ها) نیز با سرعت اداره امور مواجه می‌شوید؛ حل مسائل سخت در سامانه به روشی حرفه‌ای و ساده، گهگاه برای شما تعجب برانگیز خواهد بود.

نمی توان به بهره برداری از موبایل به خصوص برای اولیاء دانش آموزان که صرفا بیینده اطلاعات هستند، بی توجه بود؛ این امر توسط یک اپلیکشین موبایل امکانپذیر است. این سامانه نیز این امکان را دارد. اولیاء می توانند با نصب اپلیکیشن سامانه SCOL و ورود به نرم افزار از طریق نام و گذرواژه کاربری اطلاعات موارد انضباطی و کارنامه و نمرات فرزند خود را مشاهده کنند.

حجم زیاد اطلاعات موقع ورود داده ها نیاز به مانیتور عریض دارد تا مثلا هنگامی که دبیر می خواهد نمره ی دانش آموزان را وارد سامانه کند علاوه بر آنکه نام درس و کلاس را مشاهده و انتخاب می کند بتواند اسامی دانش آموزان موجود در کلاس را ببیند و همچنین برنمرات دوازده آزمون تسلط داشته باشد (که هر آزمون خود دارای عنوان نیز هست )بدین ترتیب دبیر می‌تواند در یک لیست تمامی اطلاعات مورد نیاز را مشاهده کند و در صورت نیاز آنها را انتخاب کرده و تغییر دهد، این روش باعث اسلط کاربر بر داده ها و پرهیز از جاجیی های بیش از حد بین صفحات می شود. این موضوع توسط مانیتور دسکتاپ به راحتی امکانپذیر است.

نه تنها اطلاع رسانی در این سامانه بر اساس ارائه کارنامه ماهانه به اولیاء است، بلکه حتی می توان به صورت روزانه و حتی زنگ به زنگ آنچه را که دبیران یا معاونین از دانش‌آموزان لازم می دانند به اطلاع اولیاء برسانند را با سرعت در اختیار اولیاء دانش  آموزان قرار می دهد؛ در این روش هر ولی دانش اموز با نام کاربری به سامانه وارد شده و موارد انضباطی درسی و کارنامه ماهانه دانش آموز خود را مشاهده می کند. دبیران با نام کاربری خود به سامانه وارد شده و آنچه را که لازم است به اطلاع اولیاء برسانند را با هماهنگی معاونین برنامه ریزی می کنند. منظور از آنچه که لازم است به اطلاع اولیاء رسانده شود : تاخیر ورود به کلاس، غیبت، فراخوانی اولیاء و ... باشد، دبیر درخواست باره می کند و معاون تائید می کند سپس اولیاء مشاهده می کند.
امکان برپایی سامانه

روش‌های مختلف برپایی سامانه متناسب با بودجه‌ها و شرایط و امکانات